Yeni Teknolojiler

Chatgpt’yi Whatsapp Kullanma Nasıl Yapılır?

Mümkün olmadığını düşünseniz bile ChatGPT’yi WhatsApp’ta kullanabilirsiniz. ChatGPT’yi WhatsApp’ta kullanmak için, bunu nasıl yapacağınızı öğrenmeniz gerekir. ChatGPT, Siri, Apple Watch ve Mac dahil birçok cihazda kullanılabilir.

WhatsApp’ta ChatGPT’yi nasıl kullanacağınızı öğrenin ve harika bir mesajlaşma deneyimi yaşayın. En popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp’ta yapay zeka destekli konuşmaların tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için izlemesi kolay adımlarla bu kılavuzu izleyin.

Peki Nasıl Yapılır

ChatGPT ve WhatsApp’ı doğrudan bağlayamazsınız. Ama endişelenme! Bu bölüm size ChatGPT’yi WhatsApp’a bağlamanın iki kolay yolunu gösterecek. Bunları aşağıda görün:

chatgpt'yi whatsapp kullanma
chatgpt’yi whatsapp kullanma

Yöntem 1: Bir WhatsApp botu oluşturun ve onu ChatGPT ile bağlayın

ChatGPT’yi WhatsApp’ta kullanmak için bir WhatsApp botu oluşturabilirsiniz. Bu adımları takip et:

1. Adım: Bir WhatsApp İş Programlama Arayüzüne (API) kaydolun.

Adım 2: API kullanarak sohbet için bir akış oluşturmanız gerekecek.

3. Adım: Bir Chat Builder kullanın ve chatbot’u test edin.

Adım 4: Telefonunuzdaki API chatbot’u kullanın.

Adım 5: Bu bağlantı üzerinden Open AI’nın API anahtarı sayfasına giderek yeni bir gizli anahtar oluşturun. ( https://openai.com/api/ ). API Anahtarını kopyalayın.

Adım 6: Ardından, Open AI API anahtarını WhatsApp botunuza ekleyin. Ancak, entegrasyonun orijinal olmadığını fark ederse WhatsApp sizi engelleyebileceğinden, bu adımı yaparken dikkatli olun.

ChatGPT’yi WhatsApp’a başarıyla bağladıktan sonra, onu WhatsApp’ta kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yöntem 2: WhatsApp numaranızı bir Python betiği kullanarak ayarlayarak ve aynı zamanda ChatGPT’yi başlatarak ChatGPT’yi WhatsApp’ta kullanabilirsiniz.

WhatsApp ve ChatGPT’yi birbirine bağlamanın başka bir yolu, onları birbirine bağlayan bir Python Komut Dosyası kullanmaktır. Zor görünebilir, ancak programcı olmasanız bile yapabilirsiniz.

1. Adım: GitHub’ı ziyaret edin ve İndir düğmesine tıklayarak WhatsApp ile ChatGPT’yi bağlamak için kodu indirin. Github sayfasına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. ( https://github.com/danielgross/whatsapp-gpt ).

Adım 2: Dosyayı indirmeyi tamamlamak için Download.zip’e tıklayın.

Adım 3: Terminal içinde Whatsapp–gpt-principal dosyasını çalıştırın.

Adım 4: Terminalde ‘server.py’ dosyasını çalıştırın.

Adım 5: “is” yazın ve Enter’a basın.

Adım 6: “python server.py” yazın ve Enter’a basın.

7. Adım: Telefonunuz, Open AI sohbet sayfasına gitmek için otomatik olarak ayarlanacaktır.

Adım 8: Onay kutusuna tıklayarak insan olduğunuzu doğrulayın.

9. Adım: WhatsApp hesabınızı açın, ChatGPT’nin artık ona bağlı olduğunu göreceksiniz. Bazı sorular sorarak test edin.

ChatGPT’yi Shmooz AI Kullanarak WhatsApp’ta Kullanma

Shmooz AI, AI kullanan ve WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilen başka bir sohbet robotudur. GPT-3 tarafından desteklenmektedir ve size ChatGPT’yi kullanarak cevaplar verebilir. Shmooz AI’yi WhatsApp’a bağladığınızda arkadaşlarınızla kolayca sohbet edebilirsiniz. Uygulama, AI görüntüleri bile oluşturabilir, ancak çalışması için mesajınıza “resim” kelimesiyle başlamanız gerekir.

Öyleyse, ChatGPT’yi Shmooz AI kullanarak WhatsApp’ta nasıl kullanacağımızı görelim:

1. Adım: Akıllı telefonunuzdan https://shmooz.ai/ web sitesini ziyaret edin .

Adım 2: Ekranınızdaki Shmoozing’i Başlat düğmesine tıklayın.

3. Adım: WhatsApp’ınıza erişmeye başlamak için Devam’ı tıklayın.

Adım 4: Sohbet çubuğuna merhaba yazarak Shmooz ile sohbet etmeye başlayın.

Tıpkı Jinni AI gibi, Shmooz AI da ücretsiz olarak yalnızca 20 mesaj göndermenize izin verir. Daha fazla kullanmak istiyorsanız, planı için aylık 9,99 ABD doları ödemeniz ve daha fazla avantaj elde etmeniz gerekir. Tabiki ülkemizdeki dolar fiyatlarını da göz önünde bulundurmalıyız.

Jinni AI Kullanarak WhatsApp’ta ChatGPT’yi Kullanma

ChatGPT’yi WhatsApp’ta kullanmak için Jinni AI mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. GPT-3 dil modelini kullanır ve ChatGPT’ye benzer yanıtlar verir. Jinni AI’ı ücretsiz olarak deneyebilir veya WhatsApp’ta kullanmak için bir plan için ödeme yapabilirsiniz.

1. Adım: Cep telefonunuzda herhangi bir web tarayıcısını açın ve https://www.askjinni.ai/ adresini ziyaret edin .

Adım 2: WhatsApp uygulamanızı başlatmak için ana ekrandaki Başlat düğmesine tıklayın.

3. Adım: Jinni AI uygulamasını açtığınızda, WhatsApp ekranınızı gösterecektir. Yapay zeka destekli sohbet robotuyla sohbete başlamak için “Merhaba” yazmanız yeterli.

Jinni AI’nın yalnızca 10 ücretsiz mesaj sunduğunu unutmayın. Limiti aştıktan sonra aylık planını 5,99 dolardan satın almalısınız.

Başka bir yapay zeka makalesinde görüşmek üzere Makaleyi beğendiyseniz ve gelecekte buna benzer daha fazla şey okumak istiyorsanız yorum yapmayı düşüncelerinizi bize bildirmeyi unutmayın.

Gelecekteki makaleler için herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa aşağıya yorum yapın. Yorumlarınız bizim için çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu