Sosyal Medya

İnstagram’da o22 ne anlama geliyor? Tüm trend kodlarının anlamları ortaya çıktı

Duygu ya da bağlamın dışında olmak, kimsenin yaşamak istemediği bir durumdur, ancak yine de olur. Bu duygu , özellikle kodların büyük ölçüde ve sürekli olarak değiştiği sosyal medyada yaygındır .

Düzenli bir İnstagram kullanıcısıysanız , son birkaç gün içinde bazı arkadaş, aile veya tanıdık hesaplarının bağlam dışı ve anlamsız görünen bazı alfanümerik kodlar kullandığını fark etmiş olabilirsiniz.

Pek çok insan trende katılmış olsa da, bunların ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyor, bu da netizenler arasında kafa karışıklığına neden oldu.

Bu nedenle, bu trende katılmak için bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz.

Instagram dünyasında o22 ne anlama geliyor?

Sayısal kodlar aslında hassas ve oldukça eğlenceli bir mesajı gizler, çünkü kombinasyonların her biri alfabenin bir harfini ifade eder, örneğin o22 “A” anlamına gelir.

Ve mantıklı görünmese de, İnstagram kullanıcıları, daha fazla ayrıntıya girmeden sevdikleri kişinin baş harfini duyurmak için bir ipucu olarak kullanırlar, bu nedenle kim olduğunun gizliliğini açar.

Çoğunlukla Instagram’da kullanılır, ancak TikTok’ta da popülerdir

Kendi paylarına, bir partneri olan insanlar, özel birine dikkat ettiklerini belirtmenin bir yolu olarak kombinasyonları yazarlar, bu nedenle bu aynı zamanda trende katılmanın hassas bir yoludur.

Katılmak isterseniz aşağıya, alfabenin her bir harfinin tüm kodlarını bırakıyoruz, çünkü bu durum o kadar popüler hale geldi ki, resmi İnstagram hesabı bile her birinin ne anlama geldiğini yayınladı:

o22 = Bir

o76 = B

o99 = C

o12 = D

o43 = E

o98 = F

o24 = G

o34 = H

o66 = ben

o45 = J

o54 = K

o84 = L

o33 = M

o12 = N

o89 = O

o29 = P

o38 = Q

o56 = R

o23 = S

o65 = T

o41 = U

o74 = V

o77 = W

o39 = X

o26 = E

o10 = Z

Bu eğilim, temel olarak yüklenen içeriğin açıklamalarında ve ayrıca gönderilere yapılan yorumlarda, benzersiz bir iletişim yolu olarak kendini gösterir.

Dünya çapında büyümesine rağmen nereden ortaya çıktığı belli değil, ancak böyle bir şey ilk kez olmuyor.

Bir süre önce İnstagram’da 7642’nin kullanımı bir mesajı gizlemenin bir yolu olarak viral oldu, bu durumda kod şu anlama geliyordu: “Her zaman senin yanında olacağım”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu