Mobil Teknoloji

iPhone 15 Pro, katı hal düğmeleri yerine fiziksel özelliklere sahip olabilir

Apple’ın iPhone 15 Pro modelleri, aylarca süren spekülasyonlardan sonra katı hal düğmeleri yerine fiziksel düğmelere sahip olabilir.

Apple analisti Ming Chi-Kuo’ya göre seri üretim öncesi çözülmemiş teknik sorunlar nedeniyle iPhone 15 Pro modelleri geleneksel bir fiziksel düğme tasarımına sahip olacak.

“Son anketim, seri üretim öncesi çözülmemiş teknik sorunlar nedeniyle, her iki üst düzey iPhone 15 Pro modelinin (Pro ve Pro Max) yakından izlenen katı hal düğme tasarımını terk edip geleneksel fiziksel düğme tasarımına geri döneceğini gösteriyor.” Kuo, Çarşamba günü bir Medium gönderisinde yazdı.

Ayrıca, yatırımcıların yeni katı hal düğme tasarımının tedarikçilerin gelirlerini ve karlarını artırmasını beklediklerini söyledi; bu nedenle, bu değişiklik özellikle Cirrus Logic (özel Controller IC tedarikçisi) ve AAC Technologies (Taptic Engine tedarikçisi) için elverişsizdir.

Katı hal düğmeleri için başka bir Taptic Engine tedarikçisi olan Luxshare ICT, AAC Technologies’e kıyasla önemli ölçüde daha büyük çalışma ölçeği nedeniyle bu değişiklikten muhtemelen daha az etkilenecektir.

Kuo, iPhone 15 Pro‘nun şu anda EVT geliştirme aşamasında olduğunu, bu nedenle tasarımı değiştirmek için hala zaman olduğunu söyledi.

Ayrıca, katı hal düğmelerinin kaldırılması ve fiziksel düğmelerin geri yüklenmesi, geliştirme ve test sürecini kolaylaştıracaktır.

Bu değerlendirmelere dayanarak, katı hal düğmelerinin kaldırılmasının Pro modelinin seri üretim programı ve sevkiyatları üzerinde küçük bir etkisi olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu