Sosyal Medya

WhatsApp, bilgi yayınlamak için yeni özelliği ‘kanallar’ üzerinde çalışıyor

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp’ın, iOS’ta bilgi yayınlamak için yeni bire çok araç olan “kanallar” adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

WABetaInfo’ya göre WhatsApp, kanalları bu bölüme dahil etmek için Durum sekmesini “Güncellemeler” olarak yeniden adlandırmayı planlıyor.

WhatsApp kanalı, telefon numaralarının ve kullanıcı bilgilerinin her zaman gizli tutulduğu özel bir araçtır.

Öte yandan, bir kanal içinde alınan mesajlar uçtan uca şifrelenmiyor çünkü rapora göre birden çoğa kavramı kanallar için çok az anlam ifade ediyor.

Ayrıca rapor, bunun halka açık bir sosyal ağa dönmek yerine isteğe bağlı bir özel mesajlaşma uzantısı olduğundan, insanların hangi kanalları takip etmek istediklerini seçebileceklerine ve ekleseler de eklemeseler de kimsenin kimi takip ettiklerini göremeyeceğine işaret etti. onları kişi olarak ya da değil.

Kanallar özelliği, tanıtıcıları da kabul edecek ve kullanıcıların yalnızca kullanıcı adlarını WhatsApp’a yazarak belirli bir WhatsApp kanalını bulmalarına olanak tanıyacak.

Raporda, bu özelliğin kanal erişilebilirliğini artırmayı ve kullanıcıların beğendikleri güncellemeleri almasını kolaylaştırmayı amaçladığı belirtildi.

Kanallar şu anda geliştirme aşamasındadır ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanacaktır.

Bu arada WhatsApp, kaybolan bir mesaj dizisindeki kullanıcıların bir mesaja uzun basıp kaydetmeyi seçmesine olanak tanıyan bir ‘Sohbette Tut’ özelliğini kullanıma sundu.

WhatsApp buna “göndericinin süper gücü” adını verdi ve sohbetteki diğer kişilerin belirli mesajları daha sonra kullanmak üzere saklamasına izin vermek gönderenin tercihi olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu