Sosyal Medya

YouTube Premium, daha yüksek kaliteli video ve daha fazlası ile yeni özellikler sunuyor

Google’ın sahibi olduğu YouTube, Premium hizmet kullanıcılarına web ve iOS kullanıcıları için daha yüksek kaliteli video, Apple’ın SharePlay aracılığıyla FaceTime’da birlikte video izleme desteği ve mobil cihazlarda sıralarını yönetmeye yönelik diğer kontroller dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik sundu.

Önümüzdeki haftalarda şirket, Premium üyelerine daha da yüksek video kalitesi deneyimi sağlamak için iOS’tan başlayarak 1080p HD video kalitesinin geliştirilmiş bir bit hızlı sürümünü piyasaya sürecek (ve yakında Web’e de bir deney gelecek).

YouTube bir blog yazısında, “Tüm kullanıcılar 1080p’ye erişmeye devam edecek olsa da, bu gelişmiş 1080p kalite ayarı, özellikle çok fazla ayrıntı ve hareket içeren videolar için ekstra net ve net görünecek.” Dedi.

Bir videodan diğerine atlamayı seven kullanıcılar için şirket, sıraları üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak bir özellik sundu.

Şirket, “Bugün, Premium üyeler için, telefon ve tabletleri de kapsayacak şekilde sıralamayı genişletiyoruz ve izledikleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlıyoruz” dedi.

Üstelik şirket, YouTube videolarını izlerken ‘deneyim paylaşımı’nı kolaylaştırdı.

Android cihazlardaki Meet Live Sharing aracılığıyla Premium üyeler, Premium veya ücretsiz kullanıcı olmalarına bakılmaksızın tüm katılımcıların YouTube videolarını birlikte izleyebileceği Google Meet oturumları düzenleyebilir.

Önümüzdeki haftalarda şirket, bu deneyimi iOS’ta SharePlay aracılığıyla FaceTime kullanıcıları için de sunacak.

Video paylaşım platformunun tanıttığı bir diğer özellik, kullanıcıların cihazlar arasında YouTube’a geri dönmelerine olanak tanıyacak, yani Premium üyeler artık cihazlar arasında geçiş yaptıklarında bile videoları daha önce bıraktıkları yerden izlemeye devam edebilecek ve tek bir kesinti olmadan geri dönebilecekler. .

Özellik artık Android, iOS ve Web’de kullanılabilir.

Son olarak şirket, YouTube deneyimini kullanıcılar çevrimdışıyken bile devam ettirecek bir özelliği tanıttı.

Şirket, “Akıllı İndirmeler ile siz Wi-Fi’ye bağlıyken, önerilen videoları otomatik olarak doğrudan kitaplığınıza ekliyoruz ve çevrimdışı görüntülemeye hazır hale getiriyoruz” dedi.

Bu özellik, kullanıcıların istedikleri zaman ve yerde video izlemelerine ve arama yapmak zorunda kalmadan yeni içerikler keşfetmelerine olanak tanıyacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu